ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט נפגש ביום שישי שעבר עם נציגי ועד נהגי המשאיות בעיר וסיכם על מסמך הבנות לפיו העירייה תתקין תאורה ומצלמות אבטחה בארבעת החניונים המוסדרים ברחבי העיר

מטרד חניית משאיות וכלי רכב כבדים מעל 10 טון החונים בשכונות מגורים בנצרת עילית הגיע לסיומו,או לפחות לשלב ההסדרה הסופי . ביום שישי שעבר נפגשו ראש העיר רונן פלוט וסגנו אלכס גופמן עם 18 נציגי נהגי המשאיות בעיר. הישיבה המיוחדת שהתקיימה ב 12:30 בצהרים נועדה ללבן את סוגיית החניה בתיאום עם הנוגעים בדבר ולהגיע להסכמות שיהיו מקובלות על שני הצדדים, העירייה ונהגי המשאיות.

פלוט הסביר כי העירייה לא תקבל יותר את מטרד החניה ותדאג להשקיט את הסדר לרווחת התושבים, גם אם הדבר יהיה כרוך בהטלת קנסות כבדים. עם זאת, הדגיש פלוט כי המטרה איננה הטלת קנסות אלא הנהגת סדר ציבורי לטובת איכות חיי התושבים "גם אתם לא הייתם רוצים שהחניה ברחוב שלכם תחסם על ידי משאית חונה" אמר פלוט וציין כי העירייה הסדירה לטובת משאיות וכלי רכב כבדים ארבעה חניונים חלופיים ברחבי העיר : במתחם השוק העירוני, באזור "קשת טעמים", בחניון בית העלמין ובהר יונה סמוך לרחוב דליה.

בעלי המשאיות קבלו על כך שהשטחים המיועדים לחניונים אינם מוארים וכי מרחקם הרב משכונות מגורים הוא על תקן "פרצה הקוראת לגנב". הנהגים טענו כי על מנת שניתן יהיה להחנות את המשאיות בשטחים הללו בבטחה, מבלי לדאוג לגניבות ופגיעה ברכוש, יש צורך בהתקנת אמצעי אבטחה ותאורה.

ראש העיר הקשיב לטענות והביע נכונות לבוא לקראת הנהגים "סוכם כי העירייה תדאג לניקיון ותתקין תאורה ומצלמות אבטחה בשטחי החני המוסדרים" אמר פלוט בתגובה וצייין כי עד להשלמת התשתית העירייה לא תטיל קנסות לנהגים בעלי תו חניה עירוני. פלוט הבהיר כי ההקלה, עד להשלמת העבודות, תינתן לנהגים תושבי העיר בלבד שמחזיקים בתו תושב. נהגים תושבי חוץ יצטרכו לחפש לעצמם מקומות חניה מחוץ לעיר או להיפרד מסכום של 730 ₪ עלות הקנס בגין התענוג.

 

Tags: , , , ,