ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט הכיר אישית ועבד במחיצתו של שמעון פרס קרוב ל 40 שנה. פלוט התייעץ עם פרס לפני שקיבל את ההחלטה להתמודד על ראשות העיר נצרת עילית. כשסיפר לו שהחלום מלווה אותו כבר שנים רבות, פרס אמר "בן אדם שחולם ולא מגשים את החלום הוא חצי בן אדם"

שלשום, בבוקר ההודעה על לכתו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, ראש הממשלה לשעבר וחתן פרס נובל שמעון פרס, פרסם פלוט הודעת אבל אישית.הוא כתב על פרס איש החזון שעשה היסטוריה במו ידיו, מאחרוני דור הנפילים ששנות חייו שזורות בחיי המדינה וימשיכו להשפיע עליה בדורות הבאים וגם על שמעון פרס האיש הפרטי, שידע להקשיב, שניחן בחוש הומור מפותח, שהייתה לו גישה מיוחדת לחיים והיה צעיר בנימי נשמתו גם בגיל 90. "בשעה זו ליבי עם משפחתו של שמעון פרס ומשפחתו הייתה לא רק ילדיו, נכדיו וניניו אלא עם ישראל כולו. פרס גיבור ישראל, שחזונו האופטימי הוביל אותו לאורך השנים בתפקידיו הבכירים בשירות המדינה, עשה הכל על מנת לשרת על הצד הטוב ביותר את הכלל .

פלוט אמר כי נפלה בחלקו הזכות להכיר את שמעון פרס גם ברמה האישית. "ביליתי במחיצתו שעות איכות ולמדתי ממנו על תבונה ורגישות.פרס היה איש החלומות הכי מעשי שהכרתי, רגליו היו כל הזמן על הקרקע וידיו עסוקות בעשייה אינסופית, הוא ניצל כל זמן פנוי ולא הפסיק לחלום לרגע. לפני כשלושה חודשיים כשנבחרתי לראשות העיר פרס התקשר לברך אותי . הוא זכר את השיחה שהייתה לנו כמה חודשים קודם לכן כשסיפרתי לו על החלום שלי להיות ראש עיר ואמר שהוא מאוד גאה בי שפעלתי להגשמת החלום "בן אדם שחולם ולא מגשים את חלומו הוא חצי בן אדם" הזכיר לי.

סיפרתי לו על הרצון שלי לקיים אירוע הוקרה לראש העיר לשעבר מנחם אריאב יבל"א, פרס מאוד שמח לשמוע ואמר שיגיע. הוא לא הצליח להגיע לאירוע אבל שלח מכתב ברכה ארוך ומרגש,ואותו הקריאה מנכלי"ת העירייה חוה בכר בטקס ההוקרה שקיימנו לאריאב. פלוט אומר כי מורשת ההנצחה של פרס תהיה עמוסה בתובנות שיספיקו להחכים עוד הרבה דורות קדימה" הן ילוו את המחר וילמדו את הילדים שעוד לא נולדו לעם ישראל" אמר וסיפר כי "באחד הפעמים לקחתי את הנכד שלי דולב לביקור אצל פרס. הם הצטלמו ביחד והבן שלי אילן שהיה באותה העיר שלדולב יש כבר המון תמונות עם הנשיא פרס מביקורים קודמים עם סבא. פרס חייך ואמר בחוש ההומור המיוחד שלו "זה נכון, אבל לדולב אין תמונה עם החולצה שהוא לובש היום…"

פלוט אומר כי הוא לוקח משמעון פרס תובנות רבות אבל הראשונה שבהן היא האופטימיות." פרס אמר שפסימיסטים ואופטימיסטיים מתים אותו הדבר, הם רק חיים אחרת"

 

Tags: , , , , , ,