בהשקעה של 55 מיליון שקלים

שר הכלכלה אלי כהן: "זוהי בשורה נהדרת לנוף הגליל ולתושבי האזור" ראש העיר רונן פלוט: "'המ–לט' מצטרפת לרשימה ארוכה של חברות ומפעלים שבוחרים להשקיע במניה הבטוחה והמצליחה – נוף הגליל

מנהלת הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה אישרה לחברת "המ-לט" (ישראל-קנדה) בע"מ, הממוקמת באזור התעשייה "ציפורית" בנוף הגליל, תוכנית השקעה בגין הרחבת המפעל בסך של 55 מיליון שקלים (11 מיליון שקלים במונחי מענק).

החברה עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מחברים, ברזים ושסתומים בשני תחומי פעילות: מערכות פיקוח, הולכה, ובקרה תעשייתית והובלת גזים אולטרה-טהורים בתעשיות מיקרו- אלקטרוניקה ותעשיות אולטרה-נקיות נוספות. תוכנית ההשקעה מיועדת להרחבת המפעל על ידי השקעה במערכי ייצור ומכונות, הרחבת הייצור וכניסה לנישות ייצור חדשות.

התוכנית תאפשר להצעיד את החברה מרחק משמעותי לקדמת הטכנולוגיה העולמית לייצור חלקי מתכת ועיבודם, יחד עם פוטנציאל לכניסה לחומרים חדשים ומאפייני מוצר ייחודיים.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, אמר: "התוכנית היא בשורה לנוף הגליל ולתושבי האזור הודות ליצירת מקומות עבודה חדשים וחיזוק הקיימים". השר כהן ציין כי פתיחת מפעלים וחברות לצד קידום התעשייה והתעסוקה בכל רחבי המדינה ובפריפריה הצפונית בפרט, הינה משימה הנמצאת בראש סדר העדיפויות של משרד הכלכלה והתעשייה. "המשרד דואג למתן מענקים מהרשות להשקעות, ופועל ליצירת תעסוקה איכותית ולהעלאת הפריון, בייצור משרות באיכות גבוהה, וקידום התעשייה והכלכלה".

יצוין כי תוכנית ההשקעה מיועדת להרחבת המפעל על ידי השקעה במערכי ייצור ומכונות, הרחבת הייצור וכניסה לנישות ייצור חדשות. התוכנית תאפשר להצעיד את החברה מרחק משמעותי לקדמת הטכנולוגיה העולמית לייצור חלקי מתכת ועיבודם, יחד עם פוטנציאל לכניסה לחומרים חדשים ומאפייני מוצר ייחודיים.

ראש עיריית נוף הגליל, רונן פלוט, אמר: "'המ– לט' מצטרפת לרשימה ארוכה של חברות ומפעלים שמרחיבים את פעילותם ואת היקף ההשקעות בנוף הגליל על רקע צמיחתה הכלכלית ושגשוגה של העיר. כל מפעל חדש שמוקם בעיר וכל השקעה שיש בה הגדלה של כוח אדם היא בשורה של ממש לתושבי נוף הגליל ולעיר שנמצאת בתנופת פיתוח חסרת תקדים אשר משנה את פניה ללא היכר והופכת אותה לעיר אטרקטיבית בגליל. ההשקעה במניית נוף הגליל מניבה כיום את התשואה הגבוהה ביותר, היזמים והמשקיעים הגדולים מודעים לכך ובהתאם הם פועלים".

פלוט ציין כי משרד הכלכלה בראשות השר אלי כהן הוא שותף מלא לאינטרסים של נוף הגליל ותורם רבות לצמיחה הכלכלית של העיר.

 

Tags: , , , , ,