עיריית נוף הגליל יוזמת מבצע אגרונומי רחב היקף במסגרתו ישתלו בקרוב עשרות עצי פרי ונוי ברחובות הוותיקים של העיר וימלאו את מקומם של העצים שנכרתו לאחר שנמצאו חלשים ומהווים סכנה לציבור

עיריית נוף הגליל נחושה להחזיר לשכונות הוותיקות את העצים שגוועו במשך השנים בעקבות מחלה או שיבה טובה. את מקומם של העצים שנכרתו על ידי העירייה לאחר שאובחנו כחלשים ונוטים ליפול בתנאי מזג אוויר סוער, יחליפו בקרוב עצים צעירים שנרכשו על ידי העירייה ובשלב הראשון ישתלו ברחובות עצמון ויקינטון.

העצים החדשים יכללו לראשונה גם עצי פרי רבים, וזאת במסגרת מיזם שמוביל ראש העיר, רונן פלוט, לשתילת עצי פרי במרחב העירוני במקומות שאינם מהווים סכנה לתנועה או להולכי הרגל. “הזמנו עצי פרי מסוג לימון, תפוז, אשכוליות ופומלה. התושבים יוכלו לקטוף את הפרי כאוות נפשם וליהנות ממנו”, אמר רן שעיבי, מנהל תחום הגינון בעירייה. לצד עצי הפרי הוזמנו גם עצי נוי רבים והם ישתלו בצדי הדרך החדשה הנסללת בימים אלה ברחוב יקינטון בשכונת הר יונה.

יצוין כי במסגרת פעילות העירייה לשיפור חזות המרחב האורבני, עוצבו לאחרונה צירי תנועה ראשיים במעטפת ירוקה ומיצגי נוי מרהיבים. בשני צירי תנועה ראשיים – בשדרות מעלה יצחק ודרך החטיבות – נשתלו רצועות דשא סינתטי לצד פרחים, כדים ומיצגים אומנותיים.

 

 

Tags: , , , ,