כך עולה מנתוני דו”ח ארגון “15 דקות”, המדרג את היישובים בישראל על פי שירותי התחבורה הציבורית

ארגון “15 דקות”, ארגון צרכני תחבורה ציבורית, בדק את שירותי התחבורה הציבורית על פי תדירותם בערים השונות בישראל, ביחס למספר התושבים ולשטח העיר. נתוני הדו”ח מדרגים את נוף הגליל במקום הראשון בארץ בתדירות הקווים וברמת השירות לנוסעים. “נוף הגליל היא העיר שנהנית מהתחבורה הציבורית הטובה ביותר בישראל”, נקבע בממצאי הדו”ח וצוין כי קיימים פערים גדולים בין היישובים השונים וכי באופן מפתיע בתחתית הרשימה ניתן למצוא ערים מבוססות בישראל.

“מתוך 125 יישובים המדורגים בדו”ח, 36 יישובים בלבד נהנים משירותי תחבורה ציבורית מהממוצע ומעלה. יתר היישובים בישראל מקבלים שירותי תחבורה ציבורית מתחת לממוצע. המשמעות היא שישנם מעט יישובים עם תחבורה ציבורית מצוינת והרבה יישובים שמתבוססים בשירות בינוני ומטה”, צוין בדו”ח.

בנוף הגליל תדירות האוטובוסים היא פי 3.5 מהממוצע, וזאת הודות למעורבות ולשיתוף הפעולה ההדוק בין שלוש הזרועות האמונות על השירות: משרד התחבורה, העירייה וחברה האוטובוסים שמפעילה את הקווים בעיר.

יצוין כי החלטות על הקצאת שירותי תחבורה ציבורית מתקבלות במשרד התחבורה, אך לרשויות המקומיות יש יכולת להשפיע עליהן באמצעות סקרי צרכים ובעיקר בוועדות התכנון המקצות שטחים לחניונים ולנתיבי תחבורה ציבורית בתוך היישובים. “עיריית נוף הגליל רואה בתחבורה הציבורית שירות חשוב ומשפיע על איכות חיי התושב ובתוך כך פועלת ללא לאות על מנת להגביר את תדירות הקווים ולוודא רמת שירות נאותה”, נמסר בתגובת העירייה.

 

Tags: , ,