ניצב מוטי כהן

מ”מ המפכ”ל על המחאות השונות ברחבי הארץ: “מדובר באחת התקופות המורכבות והרגישות לנו, כחברה”.

ניצב מוטי כהן
מ”מ המפכ”ל, ניצב מוטי כהן, התייחס היום (שישי) למחאות השונות המתקיימות ברחבי הארץ: “אני ער לשיח סביב משטרת ישראל, לחלקו יש להאזין בקשב רב כביקורת לגיטימית, אך לצערי נשמע גם שיח משתלח והרסני שלעיתים אף גובל בהסתה, אותו יש לגדוע – ומיד.

“מדובר באחת התקופות המורכבות והרגישות לנו, כחברה”, הוסיף ניצב כהן. “כמי שעומד בראש הארגון בתקופה מורכבת זו חשוב לי להדגיש, משטרת ישראל היא משטרה חזקה ובעלת כוחות ויכולות יוצאי דופן, אך עיקר חוסנה מורכב מהמרקם האנושי שמרכיב אותה, אשר נבנה לאורך שנות קיום המדינה משכבות שונות ומגוונות בחברה. המשטרה היא מראה של החברה הישראלית – יש לנו שוטרים ושוטרות בני דתות ועדות שונות, כולם כאחד מושבעים לשרת ולהגן על המדינה ותושביה וזה ייעודם. משטרת ישראל איננה משטרה פוליטית, וככזו היא משטרת כל אזרחיה – משטרה מקצועית, הוגנת ושוויונית.

“השוטרים ערוכים ונכונים בכל רגע נתון לשמור ולהגן על שלום הציבור ולאפשר חיים בטוחים וחופשיים, ובתוך כך נחושים גם לאפשר לכל אזרח את חופש הביטוי והמחאה ואת זכויותיו הדמוקרטיות, בגבולות החוק.

“הגענו לצומת דרכים שמחייב כל אחד ואחת לעצור ולנתח לאן פנינו מועדות. הבה נוריד יחד את מפלס הזעם ונקפיד להיות עם אחד, חברה דמוקרטית חיה ונושמת עם סולידריות, רעות ועתיד בטוח. אני קורא לציבור המפגינים ובכלל, להישמע להנחיות השוטרים, לגלות אחריות ולהימנע מאלימות.

“משטרת ישראל תמשיך לאפשר לכל אזרח באשר הוא, לממש את חופש הביטוי והמחאה. השוטרים יתייצבו תמיד לאבטח, לשמור, להגן ולנקוט באיזונים הנכונים באופן הוגן ושוויוני לטובת כל הצדדים, לטובת שלום ובטחון הציבור ולטובת חוסן והמשכיות מדינתנו.

 

Tags: ,